Komu Europa udzieliła gościny - tłumaczenie z prasy niemieckiej

 
Uwaga, ten tekst opowiada o tym, jak nakaz pana Orbana, aby rejestrować wszystkich na jego granicy (brać odciski palców) - pozwoliła na natychmiastową identyfikację jednego z zamachowców z Paryża oraz odtworzenie ich trasy przez Europę.
 
 
Fotografia zamachowca, który przybył poprzez Austrię
Syryjczyk przyszedł szlakiem bałkańskim - komentarz Ministerstwa: to "domysły".
 
Jeden z zabójców w Paryżu prawdopodobnie przybył do Francji szlakiem bałkańskiego, a więc także podróżował przez Austrię. Serbski dziennik "Blic" doniósł w niedzielę, że 25-latek na syryjskim paszporcie przekroczył 7 października granice pomiędzy Macedonią i Serbią.
Został zarejestrowany w punkcie pierwszej pomocy w leżącym na południe mieście Preszevo.
 
Przez Chorwację, Węgry do Austrii
Po tym kontynuował swoją drogę do Chorwacji, Węgier i Austrii, jak podaje prywatna chorwacka stacja telewizyjna RTL. Nie zostało to (jednak) potwierdzone przez austriackie Ministerstwo Spraw Wewnętrznych. "Są to domysły, na które jest miejsce w sferze spekulacji", powiedział rzecznik Karl-Heinz Grundböck na życzenie APA.
 
W Serbii nie (był) uzbrojony
Władze francuskie zwróciły się do redakcji "Blic" w Belgradzie, aby uzyskać więcej informacji na temat tego człowieka.
Mężczyzna podczas podróży tranzytem przez Serbię nie był uzbrojony.
 
Z Turcji do Grecji
Ministerstwo Ochrony Obywateli (das Ministerium für Bürgerschutz - nie wiem czy to ministerstwo obrony czy co) w Atenach poinformowało, że jeden z podejrzanych o terroryzm (domniemanych terrorystów) na początku października mógł przejść z Turcji do Grecji.
"Właściciel paszportu, który został znaleziony na miejscu zbrodni (w Paryżu), został  zarejestrowany (jako uchodźca) w dniu 3 października 2015 roku, zgodnie z przepisami UE na wyspie Lesbos" podało ministerstwo. Ministerstwo nie wie, przez które kraje mężczyzna kontynuował swoją podróż.
Państwowe radio greckie (ERT), powołując się na źródła w policji, dodaje że drugi człowiek, który rzekomo udział w atakach terrorystycznych, mógł zostać przeprowadzony z Turcji do Grecji w UE.
Oficjalne wyjaśnienie ntt. nie zostało przedstawione.
 
Przesyła odciski palców
Jak podano, greckie władze bezpieczeństwa w obu przypadkach wysłały odciski palców podejrzanych o terroryzm do władz francuskich.
W ciągu ostatnich dziesięciu miesięcy, z Turcji przybyło do Grecji ponad 600.000 imigrantów. W większości pochodzą z Syrii.
 
Obok zwłok
Władze francuskie znalazły opodal ciała/zwłok domniemanego terrorysty (podejrzanego o terroryzm) syryjski paszport, poinformowała agencja AFP, powołując się na źródła policyjne.
***
***
Na kilka godzin przed zamachami w Paryżu, Angela Merkel apelowała o dalsze przyjmowanie uchodźców - na maksa, bez określania limitu.