(1) Komunikat dla zdrajców, kłamców, kolaborantów i geszefciarzy (dedykacja)

 
 
Esej "Komunikat dla zdrajców, kłamców, kolaborantów i geszefciarzy" składa się z listów otwartych do resortowego dziecka Anny Karoliny Kłys. Dedykuję go ludziom i zdarzeniom, o których najmniej się usłyszy, robiąc bilans relacji polsko-żydowskich w XX wieku:
 
  • wiecznej pamięci wielkich polsko-żydowskich patriotów, wiernych Polsce do ostatniego tchnienia, którzy zostali zamordowani w Katyniu, wraz z rabinem Baruchem Steinbergiem,  nieulękłym Naczelnym Kapelanem-Rabinem Wojska Polskiego;
  • wspomnieniu braterstwa broni młodzieńców polskiego i żydowskiego pochodzenia z mobilizacji w 1939 r., którzy zginęli pod Kockiem w Ostatniej Bitwie Września, nosząc naboje do dział pozostających pod komendą mojego dziadka Stanisława, podoficera zawodowego z 2. Pułku Artylerii Lekkiej Legionów z Kielc; a jeżeli już jesteśmy w Kocku oraz przy braterstwie broni – to złóżmy pokłon pamięci pułkownika Berka Joselewicza z 5. Pułku Strzelców Konnych;
  • cieniom dwóch młodych Żydówek, które przyszły pod jeniecki stalag – obóz przejściowy pod Białobrzegami, aby sprzedać koszyk chleba – lecz ryzykując (może nawet życiem), błyskawicznie stworzyły sytuację, umożliwiającą mojemu Dziadkowi ucieczkę z niewoli za plecami niemieckiego wartownika i powrót do domu; nie wahały się spełnić prośby na migi nieznajomego Polaka-żołnierza, a ja Im składam zaległe podziękowanie - wtedy nie było okazji ani czasu;.
  • mojej pierwszej (i najlepszej) nauczycielce języka polskiego Pani Helenie Goldman, najmłodszej z sióstr Goldman, twórczyń największej szkoły podziemnej w okupowanej Europie. Maleńkiej staruszce, która na żałosne pytanie źle integrującego, szpetnego dziecka- jąkały  z wystającymi zębami „co zrobić, żeby ludzie mnie zrozumieli?”, odparła bez namysłu „Zawsze możesz to opisać jak Tuwim – tylko musisz codziennie ćwiczyć”. Ocean wdzięczności za tę radę;
  • Julianowi Tuwimowi w podzięce za „Poranek anarchisty” oraz „Kwiaty Polskie”.
 
Ci ludzie przecierali lub znaleźli drogi do zaufania i lojalności, pracy dla obopólnej korzyści, solidarnego życia i śmiertelnej chwały. Ale nie pasują do czarno-białej wizji dziejów, z której czerpie zyski potomstwo zbrodniczej żydokomuny, pospołu z animatorami Przedsiębiorstwa Holokaust.
 
Dlatego ta zdeformowana, koszmarna wizja zastępuje trzeciemu  pokoleniu Polaków – oraz Żydów  historię ich wielonarodowego społeczeństwa oraz państwa, stając się przyczyną krzywdy, nieporozumień, podziałów, nieuzasadnionych a smutnych i krwawych pretensji.
 

Oto jedno z kółek w machinie do zniewalania umysłu: nieuczciwy zarząd żydokomuny nad wspólną, wielonarodową historią, zarząd zmonopolizowany od archiwów po podręczniki i media oraz film.

 
Dlatego ogół Polaków i Żydów w Izraelu i USA tych bohaterów powyżej nie znają.
Ani dziesiątków, setek tysięcy im podobnych.  
 
Ogół zmanipulowanych Polaków ma czarno-białą wizję, a musi nieustannie bronić się przed okrutnymi a wydumanymi posądzeniami – i nikt nie ma sił na działania  konstruktywne. Wskutek wszyscy grzęzną w koleinach absurdu i beznadziei, zamiast posłać oszustów na drzewo, razem z ich chorymi pomysłami i przemysłem pogardy.  A cierpienie się nie kończy. Dość tego.